Жител на Струшко со остар предмет му се заканувал на градежен работник

Жител на Струшко со остар предмет му се заканувал на градежен работник

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 43-годишниот Д.Ј. од струшкото село Ложани, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

– Тој, на 11-ти јануари 2021 година, во струшкото село Радожда, држејќи остар предмет, започнал вербална расправија со закани кон 32-годишниот Н.В. од Струга, кој во селото извршувал градежни работи, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds