ЖРК Стружанка убедливо славеше над екипата на Ѓорче Петров

ЖРК Стружанка убедливо славеше над екипата на Ѓорче Петров

Ракометарките на  ЖРК Стружанка убедливо славеа на гости кај екипата  на Ѓорче Петров со резултат 36:15  и ја зачуваа четвртата позиција.

Нашите ракометарки целосна доминација покажаа уште во првото полувреме, по завршувањето на првиот дел резултатот беше 6:21. Во второто полувреме Стружанки само ја запечатија победата, а ракометарките на Ѓорче Петров беа немоќни да се доближат резултатски. Најпрецизна во нашиот тим беше Теодора Дукоска со осум гола, додека во домашниот тим Ангела Цветановска постигна пет гола.

Извор:Strugaonline

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds