Зиадин Села е позитивен на Ковид-19

Зиадин Села е позитивен на Ковид-19

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села е заразен со Ковид-19.

Ова го објави самиот Села преку својот Фејсбук профил, додавајќи дека во моментот нема симптоми.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds