Зимско утро во Белград, снег скоро во цела Србија

Зимско утро во Белград, снег скоро во цела Србија

Снег во Белград паѓал цела ноќ, а во текот на денот, според најавите на метеоролозите, можни се нови врнежи.

Утро студено и облачно, над поголемиот дел од Србија со повремен снег, во пониските области со помалку снежна покривка и во планинските подрачја со зголемена длабочина на снег.

Во Србија утрово е студено и ведро време над поголемиот дел од земјата, со слаб мраз, а во текот на денот облаците од север и запад ќе се шират на целата земја, предизвикувајќи дожд во пониските региони и лапавица и снег во повисоките места, информираат од Републички хидрометеоролошки институт на Србија (РХЗС).

Фото: kurir.rs

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds