Низ цела Украина прогласена воздушна тревога, над Киев соборени дронови

Низ цела Украина прогласена воздушна тревога, над Киев соборени дронови

Низ цела Украина утрово е прогласена воздушна тревога, а во некои региони е исклучена струјата поради страв од напади.

Во текот на ноќта над Киев беа соборени 15 дронови, соопштија градските воени власти.

Украинската армија додаде дека Русите ноќеска извршиле неуспешен напад со дронови врз главниот град на Украина.

Како што пишува Киев пост, Украинците тврдат дека биле соборени 24 ирански дронови, односно сите кои Русите ноќеска ги лансирале.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy