НАЈНОВО

БАЛКАН

Хаос во Хрватска: Нови лица се отруле од газиран сок

Три лица завршија во болница во Загреб, а едно во Риека, поради сомневање за труење со газирани пијалаци. Хрватскиот министер за здравство Вили Берош утринава за телевизијата „N1“ изјави дека денеска има „малку повеќе пациенти“ од труење со газирани пијалаци,

МАГАЗИН

СПОРТ

6 медали за Џудо Клуб Дрим Струга во Цеље!

Нашите џудисти повторно на висина на задачата и на “Ivo Reya Kup” новогодишен турнир во Цеље Настапивме со 7 натпреварувачи и освоивме 6 медали од кој 1 4 1 1. Амар Бајрамоски 2. Катерина Клењоска 3. Мила Стојмиловска 4. Давид Спироски 5. Мишела Јаулевска 6. Елеонора Јосифоска 7. Драгица Рафтоска

Продолжува низата на фантастични резултатина Џудо Клуб Дрим Струга

Продолжува низата на фантастични резултатина Џудо Клуб Дрим Струга Повторно два меѓународни натпревари и 10 освоени медали КИНЕЗИС КУП 7/7 од кој 2 3 и 2 ШЧЕПАН СИМАНИЧ 3/4 од кој 1 и 2 1. Давид Спироски 2. Елеонора Јосифоска 3. Амар Бајрамоски 4. Анастасија Трајчевска 5. Мила Стојмиловска 6.

ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА ГРЕСА МУСТАФАИНА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ВО КАРАТЕ

Во Сабота 04.11.2023година во салата Антон Димитров во населба Бутел,Скопје се одржа државно првенство за кадети, јуниору и помлади сениори У21, кадешто беа пријавени 288 натпреварувачи од 54 клуба од Р.Македонија. Во категоријата Јуниори -66кг во женска категорија натпреварувачката ГресаМустафаи од карате клубот Арена Струга, успеа да се закити со