Силен земјотрес ја стресе Грција

Силен земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес со јачина од 4,9 степени, според првичните процени на Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија во Атина, беше регистриран во 14.30 по локално време во централниот дел на грчкиот остров Евија, јави дописничката на МИА од Атина.

Земјотресот со долго траење и силен интензитет освен на Евија, беше почувствуван и во областа Атика, поширокиот регион на Атина.

Засега нема информации за повредени или за материјална штета.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy