СВЕТОТ НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ШОКИРА – најнова снимка од вториот разорен земјотрес, луѓето скокаат од згради, а тоа што го прават кучињата е нетипично за нив (ВИДЕО)

Денеска се појавија нови застрашувачки снимки од земјотресот во Турција.

Видеото е од надзорните камери во областа Акчадаг во Малатија од 6 февруари попладнето кога се случи и вториот разорен земјотрес со јачина од 7,6 степени по Рихтер.

Луѓето панично бегаат, но во еден момент и се собираат групно среде улица додека врне снег за да бидат на безбедно и за да не се сруши нешто врз нив.

Безбедносната камера е од една банка од која се гледа како луѓето бегаат низ неа, а некои дури и застрашувачки скокаат од повисоките катови на зградата.ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *