Мотоциклист тешко повреден на патот за Ќафасан

На 30.03.2024 во 12.20 часот во ОВР Струга било пријавено дека на магистралниот пат А2 во правец на Граничниот премин Ќафасан мотоцикл „бмв“ со струшки регистарски ознаки, управуван од А.Д.(46) од Струга излетал надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Медицинскиот центар во Струга. Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Струга.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ