НА ВЛЕЗОТ ВО СТРУГА: Автомобил влета во водите на Охридското Езеро, нема повредени

Автомобил утрово влета во водите на Охридското Езеро, нема повредени. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, информираше дека случајот бил пријавен во 5.30 часот во ОВР Струга.

– Патничко возило „форд“ управувано од Н.Е.(43) од скопското село Орланци, кое се движело по улицата „Партизанска“ во Струга, излетало од патот и паднало во водите на Охридското Езеро. Повредени лица нема – изјави Димоски.

По извршениот увид возилото е извлечено од екипи на Територијалната противпожарна единица од Струга. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ