Ноќеска санкционирани 2 возачи во Струга кои управувале возила под дејство на алкохол

На 11-ти и 12-ти мај 2024 година, во периодот од 23:00 до 04:00 часот, при извршени сообраќајни контроли.во Охрид и Струга, полициските службеници затекнале 6 возачи кои, управувале моторни возила под дејство на алкохол, од кои 4 во Охрид и 2 во Струга.

– Тие се веднаш исклучени од сообраќај, одземени им се возачките докуемнти и поднесени им се соодветни платни налози, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид

ОСТАНАТИ ВЕСТИ