Полицијата пронајде марихуана кај 21-годишно лице во Струга

– ОВР Струга поднесе кривична пријава против 21-годишно лице од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

– При преглед извршен на кеј „Борис Кидрич“ во Струга, полициските службеници од одделението за недозволена трговија со дрога при ОВР Струга, пронајдоа и одзедоа марихуана, информираат од СВР Охрид.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ