Приведен крадец од Струга кој извршил кражба во локален трговски центар

– На 9-ти јануари 2024 година, во 18:20 часот, во ОВР Струга приведено е 45-годишно лице од Струга, кое претходно, во трговски центар во Струга било затекнато при извршување кривично дело „кражба“.

– Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР

ОСТАНАТИ ВЕСТИ