Силен земјотрес во Чиле

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтер денеска го погоди Чиле, со епицентар во близина на градот Кокимбо, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од 60 километри. Засега нема извештаи за евентуални жртви и материјална штета.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *