Сообраќајка во Струга

Сообраќајка во Струга

На 13.08.2020 год во 10.10 часот, на улицата „Прва Македонска ударна бригада“ во Струга, случена е сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „Пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Т.(41) од Битола и пешак М.Ј.(63) од струмичкото село Куклиш.

Таа се здобила со тешки телесни повреди и по укажаната медицинска помош во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, е пуштена на домашно лекување.

На местото на сообраќајната незгода, увид извршија полициски екипи.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds