Тешка несреќа во Струга:Удрил во пешак кој е итно пренесен во болница

На 16.03.2024 во 09.15 часот било пријавено дека во Струга на ул.,,Боро Хаџиески“ патничко возило „опел“ со струшки регистарски ознаки, управувано од И.А.(28) од Кавадарци, удрило во Љ.Н.(71) од Струга.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Љ.Н., констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Струга.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ