Уапсен стружанец, „дивеел“ во струшката болница

МВР информира дека рано утринава во 04.45 часот во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода 37 годишниот жител од Струга, постапувајќи по претходна пријава дека на Хируршкото одделение во болницата во Струга агресивно се однесувал и попречувал вработен при извршување службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ