УХМР со најнова прогноза: Еве какво ќе биде времето до недела (Фото)

Продолжува периодот на сончево и топло време со појава на мала до умерена локална облачност.

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.Продолжува периодот на сончево и топло време со појава на мала до умерена локална облачност.Од четврток ќе дува умерен ветер од северен правец.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ