ВИДЕО: Се’ се тресе, силен земјотрес од 6,8 степени во Аргентина

ВИДЕО: Се’ се тресе, силен земјотрес од 6,8 степени во Аргентина

Силен земјотрес со јачина од 6,8 степени доцна синоќа ја погоди Аргентина.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на покраината Сантијаго дел Естеро, соопшти ЕМСЦ.

Земјотрес бил на длабочина од 586 километри.

Нема информации за жртви и причинета материјална штета.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy