[ВИДЕО] Вознемирувачко откритие на брачен пар: Зад ѕидот од својата куќа нашле метална врата, ја отвориле и повикале полиција! Еве што пронашле

Пар кој открил тајна соба во нивниот дом, 4 години откако се вселиле, биле принудени да повикаат локална полиција, со цел да проверат дали се случиле злосторства во мистериозниот простор.

Жена, која на социјалните мрежи се нарекува Аурора, споделила видео од нејзиниот сопруг како турка дел од ѕидот, откривајќи метална врата што води до сосема нова соба. Овде не говориме само за мал плакар или скривалиште, туку целата соба била скриена, а сопствениците на куќата немале поим.

Споделувајќи го видеото, таа напишала: „Господе, што е ова … ова никогаш не сме го виделе во нашата куќа, а тука живееме четири години.“

@kids_up_in_here Replying to @ItsSunnyUpHere ♬ Hidden silly goose room – Aurora Blazingstar

Додека многу од нејзините следбеници биле потполно збунети како собата останала незабележана сето ова време, се покажало дека влезот во собата е скриен со „лизгачка врата од гипскартон“.

Внатре, долгата просторија имала одвод, работен прекинувач за светло и сијалица и неколку килими на подот, што сугерирало на тоа дека таа во не толку далечното минато – всушност имала одредена функција.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ