Во тек е голема полициска акција во затворот Идризово

Припадници на полицијата утрово вршат претреси во затворот Идризово.

Од ОЈО велат дека акцијата е координирана од Основното јавно обвинителство Скопје поради сомневања за кривично-правни дејствија.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ