Земјотрес од 2 степени во Рихтер во близина на Струга

– Земјотрес со јачина од 2 степени по Рихтер попладнево е регистриран во Република Македонија.

Според првичните информации, епицентарот бил на 10 километри западно од Струга, кај Велешта на длабочина од 15 километри.

Земјотресот е регистриран во 14:43 часот.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ