Холанѓанец уапсен во хотел во Струга

Холанѓанец уапсен во хотел во Струга

Холанѓанец е уапсен во хотел во Струга поради илегален влез во земјата.

Во текот на вчерашната вечер, околу 14 часот, во хотел во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го привеле А. Х. Д. М.(35) од Холандија затоа што претходно остварил илегален влез во државата. Тој бил предаден на полициски службеници за прекуграничен криминал и имиграции при Регионалниот центар за гранични работи Запад, соопшти МВР.

По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds