Ново пукање во Србија: Седум ранети, има и убиени

Во престрелката што се случила кај Младеновац загинале полицаец и неговата сестра, дознава Телеграф.рс.

Полицијата започнала потрага по Урош Б.(21). Последен пат бил виден во близина на Мали Пожаревац, како бега во Мерцедес.

Во крвавиот поход ранил уште седум лица. Меѓу ранетите има и деца.

Тој ги застрелал жртвите со автоматска пушка. Полицијата ги блокирала излезите од Белград.

На местото на инцидентот има силни полициски сили во акцијата „Вихор“ , објави српски Телеграф.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ