Од утре поскапува дизелот, Регулаторна ги објави новите цени

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемува за 0,50 ден и ќе изнесува 70,50 ден/литар.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, не се менуваат, односно остануваат на исто ниво, како што биле утврдени со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 03.07.2023 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 80,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 82,00 ден/лит.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ