Ова е ЧУДО: Девојка спасена по 201 час поминат под урнатините

26-годишна девојка по име Мине Акгул, е спасена денеска откако поминала 201 час под урнатините, јавуваат турските медиуми.

“Веднаш ги алармиравме сите, ангажирани се спасувачките екипи и потрагата. Беше тивко, одевме чекор по чекор. Веднаш ја завиткавме во термо ќебе и сега е во болница”, изјавил еден од учесниците во операцијата, пренесе Телеграф.рс.

Hatay’da depremin 201. saatinde 26 yaşındaki Mine Akgül enkazdan sağ olarak kurtarıldı. pic.twitter.com/qGA4Kq3FT8

— BPT (@bpthaber) February 14, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *