Полска ги испорача првите тенкови „Леопард 2“ во Украина

Полска ги испорача првите тенкови „Леопард 2“ во Украина

Полска и ги испорача првите борбени тенкови „Леопард 2“ од германско производство на Украина, објавија денеска полските медиуми, на годишнината од руската инвазија.

„Премиерот Матеуш Моравјецки денеска во Киев ќе објави дека Полска веќе и ги испорачала првите тенкови Леопард на Украина“, наведуваат медиумите, цитирајќи владини извори.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy