ПРВАТА ДАМА НА ТУРЦИЈА ГИ ПОСЕТИ НАЈМАЛИТЕ СИРАЧИЊА – откако дозна дека родителите на овие бебиња загинале нареди да се земат веднаш со претседателскиот авион

Турскиот претседателски авион превезе 16 бебиња од Кахраманмарас кои го преживеаја земјотресот, јавува Anadolu Agency.

За жал, по разорниот земјотрес останаа без родители. Нивниот идентитет не е познат, а се работи за бебиња на возраст до една година.

Откако авионот слетал на аеродромот Есенбога, бебињата биле прифатени од претставници на Министерството за семејство и социјална заштита и префрлени во градската болница во Етлик.ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *