Спорт и разговор со младите, Таравари и лидерите од Вреди во Сарај

Кандидатот за претседател на Вреди, Арбен Таравари, заедно со лидерите на партиите кои ја сочинуваат оваа коалиција денеска беа во Сарај, каде покрај играњето фудбал и шетањето во природа, разговараа и со младите, слушајќи ги идеи и проблеми.

Коалицијата ВЛЕН вечерва ќе одржи Митинг во Куманово, во Домот на културата со почеток во 20:30 часот.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ