СТАНАЛ ТАТКО КОГА ЗЕМЈОТРЕСОТ СРАМНИЛ СО ЗЕМЈА СÈ – денес го извадија жив по 11 дена и прв пат си го виде бебето, ОД ГЛЕТКАТА ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ (ВИДЕО)

Ноќта кога се случил страотниот земјотрес во Турција Мустафа Авџи станал татко, а денеска по 11 дена беше извлечен жив од под урнатините.

По 261 час тој во Хатај утрово беше спасен и тоа под урнатините на болницата во која бил откако се породила неговата сопруга, а затечен таму од земјотресот бетонските плочи од болницата го поклопиле и под нив беше се до денес.

Херојот кој преживеа рекордно време станал татко вечерта додека земјотресот срамнил се, но не успеал да дознае за убавата вест.

„Се чувствувам како повторно да сум роден. Повторно изгреа сонце во мене“, раскажува тој.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *