ВИДЕО: Апокалиптични снимки – Десно спасуваат луѓе од под рушевини, лево паѓаат згради

Во Турција и Сирија траат спасувачки операции за што повеќе извлечени преживеани по разорниот земјотрес. Студеното време ја отежнува работата.

Интернетот е преплавен од фотографии и видео снимки кои се повеќе сведочат за големата трагедија. На нова видео снимка се гледа како се одвива спасувачка акција и се трага по преживеани под урнатините, додека во истиот момент само на неколку метри полево се руши зграда.

Луѓето панично бегаат во извици на немоќ, страв, болка…

 

In Antep, as rescue workers search for survivors in one building, another collapses
pic.twitter.com/WlKY0hpCYb

— Faytuks News Δ (@Faytuks) February 6, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *