ФОТО: Ова биле цените за Нова Година во „Фристајлер“, сепаре и до 2.400 евра

Според огласот за дочекот на Новата 2023 година во сплавот „Фристајлер“ кој потона, цената на билетот за една вечер била од 27 до 40 евра, па до неверојатни 2400 евра, колку што се доплаќало за таканаречениот „Мега ВИП сепаре“.

Сега на социјалните мрежи се појави комплетен ценовник.

Само влезот на забавата чинел 20 евра, резервацијата на бар-маса за пет лица, која вклучува едно шише домашен пијалок чинело 230 евра. Мало сепаре за осум лица и премиум шише 600 евра, ВИП штанд за 12 луѓе, 1 шише премиум пијалок и 2 шишиња шампањ чинеле 1.100 евра.

Ултра ВИП сепаре е 1.600 евра за 15 лица, а мега ВИП сепаре е 2.400 евра во цената се вклучени 2 шишиња премиум пијалоци и две шишиња шампањ.

Синоћ pic.twitter.com/1tQu3I3USh

— Гилти Сигурдсон (@SiggySwans) January 1, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *