Хорор во Србија: Маж си го убил братот со секира

Страшно злосторство се случи денеска во Ниш, каде маж си го уби братот.

Влада В.(47) со секира го убил Бобан В.(52).

Хоророт се случил во семејната куќа, а Влада по кратка расправија ја повлече секирата.

-Се сомничи дека денеска по кратка расправија во семејната куќа во Ниш со секира го убил својот педесет и двегодишен брат, соопшти полицијата.

На осомничениот му е одреден притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде изведен пред виш јавен обвинител во Ниш.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *