Ја убил, го исекол телото и го спакувал во кутии: Детали за злосторството во Белград

Ноа Миливојев (18) од Ковиље, кој исчезна на 17 јуни, е пронајдена мртва во стан во центарот на Белград.

Како што дознава српски Курир, осомничениот О.Д. (33) влегол во вербален конфликт со девојката, по што на неутврден начин ја убил Ноа, а потоа го исекол телото, го спакувал во пластични кутии и го оставил во бањата од станот каде што било пронајдено.

Мотивот за убиството најверојатно е љубомора.

Убиецот е уапсен и признал се.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ