НАТО го поздрави договорот меѓу Србија- Косово

НАТО го поздрави договорот меѓу Србија- Косово

НАТО го поздравува договорот меѓу претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Косово, Албин Курти постигнат на средбата во Охрид.

Во дијалогот олеснет од ЕУ на патот за нормализирање на односите меѓу Белград и Приштина. Ги повикуваме и двете страни да го спроведат договореното брзо и целосно. Ние сме посветени на стабилноста на Западен Балкан,стои во објавата од Алијансата на официјалниот профил на НАТО на Твитер.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy