Општина Струга издвои 600.000 денари за настраданите во Турција и Сирија

Општина Струга издвои 600.000 денари за настраданите во Турција и Сирија

Општина Струга ќе издвои вкупно 600.000 денари од буџетот за помош на загрозените подрачја од земјотресот во Турција и Сирија.

Таква одлука донел Советот на Општина Струга на денешната вонредна седница.

Одлуката, како што информира за МИА претседателката на Советот, била донесена едногласно од сите 27 советници.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds