Потона познатиот сплав, драма на новогодишната ноќ во Белград – луѓето панично бегале (ВИДЕО)

Потона познатиот сплав, драма на новогодишната ноќ во Белград – луѓето панично бегале (ВИДЕО)

На новогодишната прослава на сплавот „Фристајлер“ во Белград се случил инцидент, како што се гледа на фотографиите од порталот Нова.рс сплавот потонал.

На местото биле испратени две екипи на Брзата помош неколку минути по полноќ.

Половина од сплавот потонал, а како што пренесуваат дел од српските медиуми за време на инцидентот луѓето кои биле внатре панично бегале.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy