СЕ ПРЕВРТИ АВТОБУС ВО СРБИЈА – внатре имало 18 патници, се лизгал по снегот, па завршил во канал (ВИДЕО)

Околу 5 часот и 30 минути автобусот кој превезувал работници од Крагуевац за Рача излетал од патот. Според првичните информации полесно се повредени 18 патници.

Според изјавите на очевидци, возачот изгубил контрола и возилото се лизнало во каналот покрај патот, пишува „Данас“.

Интервенирале три екипи на итната помош од Крагуевац, при што според првичните информации повредени се 18 патници. Според итната помош, тие најмногу се здобиле со полесни повреди и набиеници на екстремитетите, рацете и рамената.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Од полициската управа Крагуевац за „Данас“ потврдија дека околу шест и пол утринава автобусот излетал од патот во градот Собовица на регионалниот пат Церовац – Рача.

Во Шумадија од синоќа паѓа обилен снег, па и ова е можна причина за лизгање на автобусот.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *