СКАНДАЛ ВО СРБИЈА: Навивач со САТАР истрча на теренот и застана меѓу играчите и судијата – едвај го смирија! (ВИДЕО)

Страшни сцени се видени на натпревар од пониските лиги на Србија, поточно во Војводина, каде навивач влегол со сатар на теренот.

Натпреварот меѓу Сремац и Слога Вогањ се играше во Деч, а беше прекинат со расправија и влегување на еден од локалните навивачи со ладно оружје.

Се играше Сремската лига, имаше расправија и гужва околу судијата кога еден од гледачите ја прескокна оградата и дојде сам да се пресмета.

Натпреварот беше регистриран со 0:3 во корист на гостите, а казната се уште не е утврдена.

Повредени немало, а останатиот дел од публиката успеал да се пресмета со младиот човек.

Pa ovo samo u Srbiji ima, čovek sa nožem ulazi na teren da preti… pic.twitter.com/BezvqjfHZT

— Čendler (@CendlerBing) April 3, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *