Сопственикот на српски „Информер“ оди во затвор

Драган Вучиќевиќ, главен уредник и сопственик на српскиот таблоид Информер е законски осуден за навреда на новинари.

Наместо да плати отштета од 200.000 динари, Вучиќевиќ решил да оди во затвор, пишува N1 Србија.

Информер е таблоид кој минатата година објави интервју со серискиот силувач Игор Милошевиќ, кое извесен период предизвика протести пред редакцијата.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *