Србија уште се бори со коронавирусот: 644 нови случаи, 4 починати лица

Според последните податоци, во Србија во последните 24 часа се регистрирани 644 нови случаи на коронавирус.

Четири лица починале.

На респиратори се 14 пациенти, а хоспитализирани се 127 лица.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *