ВИДЕО: Голем пожар зафати Аква парк во Словенија

Пожар избувна во паркот Аквалуна во Подчетртек. Според полицијата, зградата на хотелот се запалила, но засега нема информации дали се работи за станбена или магацинска зграда. Пожарникарите се на местото на пожарот

Според информациите од Управата за заштита и спасување, нешто по 17 часот избувнал пожар во просториите на паркот Аквалуна, кој припаѓа на Терме Олимија. Според полицијата, во пожарот нема повредени.

Како што пренесува порталот 24ur.com, пожарникарите засега не успеале да го локализираат пожарот.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ