Во Бугарија вршителот на должноста вицепремиер Лазар Лазаров привремено ќе ja извршува функцијата премиер

Во Бугарија вршителот на должноста вицепремиер Лазар Лазаров привремено ќе ja извршува функцијата премиер

Вршителот на должноста вицепремиер на Бугарија и министер за труд и социјална политика Лазар Лазаров ќе ги извршува функциите премиер за периодот од 16 до 19 февруари 2023 година, соопштија од прес-службата на бугарската Влада.

Техничкиот премиер Галаб Донев поради здравствени причини не планира јавни настапи до крајот на неделата, јави БТА.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy