Земјотрес ја стресе Босна и Херцеговина

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала синоќа 10 минути по полноќ е регистриран во Босна и Херцеговина.

Епицентарот на земјотресот бил на 55 километри северозападно од Тузла.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Земјотресот се почувствувал и во источниот дел на Хрватска.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *