Земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес со јачина од 3.9 степени пoпладнево ја стресе Грција.

Земјотресот бил оддалечен на 41 километри од Патра, односно 6 километри од грчкото село Калаврита.

Епицентарот се наоѓа на 53 километри длабочина.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy