Анонимен Пакистанец донирал 30 милиони долари за настраданите од земјотресот во Турција

Анонимен Пакистанец донирал 30 милиони долари за настраданите од земјотресот во Турција

Анонимен маж со пакистанско потекло вчера влегол во турската амбасада во САД каде донирал 30 милиони долари за настраданите од земјотресот во Турција и Сирија, јавува Си-ен-ен.

Оваа вест на Твитер ја пренесе пакистанскиот премиер Шехбаз Шариф.

„Длабоко трогнат од примерот на анонимен Пакистанец кој влезе во турската амбасада во САД и донираше 30 милиони долари за жртвите од земјотресот во Турција и Сирија“, напиша пакистанскиот премиер на Твитер.

„Ова се толку величествени дела на филантропија кои му овозможуваат на човештвото да триумфира над навидум непремостливите изгледи“, додаде Шариф.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy