Бајден во прва посета на Мексико како претседател на САД

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа ја започна својата прва официјална посета на Мексико по речиси две години на функцијата.

Бајден беше пречекан од неговиот мексикански колега Андрес Мануел Лопез Обрадор.

Двајцата денеска ќе имаат билатерални средби пред утрешниот Северноамерикански совет во Мексико со канадскиот премиер Џастин Трудо.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *