Берлускони e хоспитализиран

Претседателот на Монца, Силвио Берлускони е хоспитализиран во Милано, објави „Кориере дела сера“.

Соопштено е дека функционерот бил хоспитализиран поради инфекција на уринарниот тракт.

Берлускони беше сопственик на Милан од 1986 до 2016 година.

Во септември 2018 година, 86-годишниот Италијанец ја купи Монца.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *