ЧУДО ВО ХАТАЈ: 12 годишно момче спасено по 182 часа, спасувачите слават

По 182 часа од урнатините во Хатај е извлечено 12 годишно момче.

Откако било спасено, момчето Кан било пренесено во болница.

Спасувачките тимови и натаму се на терен и се обидуваат да спасат што е можно повеќе животи.

Hatay’ın Antakya ilçesinde depremin 182’nci saatinde 12 yaşındaki çocuk mahsur kaldığı binanın enkazından sağ çıkarıldı.
pic.twitter.com/ycdicrsqIe

— Fulya Öztürk (@Fullyaozturk) February 13, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *