Ципрас достави предлог за гласање недоверба на грчката Влада

Ципрас достави предлог за гласање недоверба на грчката Влада

Лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас достави предлог за гласање недоверба на Владата поради скандалот со прислушувањата во Грција.

На гласањето недоверба на актуелната Влада на Мицотакис, ќе ѝ претходи тридневна расправа.  (МИА)

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy